سیمای لــــر

سیروان خسروی

تاریخچه

سیروان خسروی خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی متولد ۴ مرداد ماه ۱۳۶۱ در تهران است.

از ۱۱ سالگی یادگیری موسیقی را نزد «اوی جونیو» آغاز کرد و سپس در سن ۱۶ سالگی نزد «کاوه یغمایی» با اصول نوازندگی کیبورد و سبک راک آشنا شد.

سیروان به همراه ۴ نوازنده دیگر یک گروه راک تشکیل داد و قطعات گروه‌های مطرح راک دنیا نظیر بیتلز، پینک فلوید، دایر استریتس و … را اجرا می‌کردند، او سپس به گروه ارکستر کاوه یغمایی اضافه شد و سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ در دو کنسرت به عنوان نوازنده کیبورد با این خواننده با سابقه روی استیج رفت.

او از همان سال ۱۳۸۰ تولید آلبوم اول خود را آغاز و ۴ سال بعد «تو خیال کردی بری» را روانه بازار کرد. اولین اثر سیروان شاید با استقبال عمومی مواجه نشد ولی نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرد. هرچند بسیاری از کارشناسان شانسی برای موفقیت این سبک سیروان قائل نبودند ولی او با آلبوم «ساعت ۹» که سال ۱۳۸۸ منتشر شد، تکه گم شده پازل خود را یافت.

اما نقطه عطف کاری سیروان خسروی بعد از انتشار آلبوم «جاده رویاها» در سال ۱۳۹۱ بود، جایی که کنسرت‌های سیروان در تهران یک به یک Sold Out می‌شد و هر بار یک رکورد جدید از زمان بلیت فروشی ثبت می‌شد. سیروان که پیش از این با بهنام صفوی، احسان خواجه امیری، رضا صادقی و شهاب رمضان همکاری‌های موفقی به ثبت رسانده بود، تمرکزش را بیشتر روی کنسرت‌ها و قطعات خود گذاشت و باقی همکاری‌ها را به حداقل رساند.

او در ادامه با اجرای اولین کنسرت آنپلاگد خود در شهریور سال ۱۳۹۴ بار دیگر خبرساز شد. خسرویی که از سال ۱۳۹۱ دیگر آلبوم صوتی رسمی منتشر نکرده بود، پس از آماده سازی آلبوم بی مرز، شروع به انتشار قطعات این اثر از اواخر سال ۱۳۹۵ کرد.

بعضی از آهنگ ها

نمی توان لیست های آهنگ از پست های غیر عمومی و غیر منتشر شده نشان داد.